Haber Detayı
10 Nisan 2021 - Cumartesi 01:09
 
ATASEVER: VATANDAŞIN SORUNU EKONOMİ VE SAĞLIK
İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanlığı, basın mensupları ile parti binasında bir araya gelerek Trakya ve Çorlu’nun gündemini değerlendirdi.
Haberi


TRAKYA 2000 - İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanlığı, her ay ilçede bulunan basın mensupları ile bir araya gelerek ilçenin gündemini değerlendirdiği toplantılardan birini daha gerçekleştirdi.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan İlçe Başkanı Mehmet İlker Atasever, “İYİ Parti Çorlu ilçe başkanlığı olarak, her ayın ilk Perşembe günü Çorlu’nun gündemini basın mensubu dostlarımızla değerlendirmelerimize Nisan Ay'ı itibari ile yine devam ediyoruz. Ülkemizin ve Çorlu’nun sorunları ortada. Bunları her defasında sizlerle bir araya gelerek ele alıyoruz. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Hem Zeytindalı Harekatı’nda hem de geçtiğimiz günlerde Konya’da düşen gösteri uçağında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ekonomik ve sağlık sorunları almış başını gidiyor. Bunlar gündemdeyken çok siyasi konuşmaya gerek yok. Ben katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bu vesile ile ilk olarak 1-7 Nisan Dünya Sağlık Haftası, 6-10 Nisan Polis Haftası ve 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nü kutluyorum.”dedi."

Doğa ve Çevreden Sorumlu politikalar ve Divan Üyesi Şadiye Karataş, “ Biz İYİ Parti olarak ayda bir kere olsun yaptığımız ve ya yapacağımız işleri basına açıkça beyan edip siz değerli arkadaşlarımızın da görüşlerini göz önünde tutmak amacıyla böyle bir istişare kararı aldık. Çorlumuzun sorunları çok ancak çözülmeyecek sorunlar değil. Aslında Trakya bölgesinin sorunu çok.  Bildiğiniz gibi Trakya bölgesi tarım bölgesi olmakla beraber aynı zamanda da sanayi bölgesi olarak da büyümektedir. Hal böyle olunca da sorunlar ortaya çıkmaktadır. Mesela Çevre sorunları, doğanın günden güne betonlaşıp ağaçlarımızın ormanlarımızın yok olması, kurulan fabrikaların atıklarının arıtılmadan derelerimize dökülmesi büyük bir tehlike arz etmektedir. Bunların yanına sıra ilerleyen zamanlarda su sorunları ortaya çıkacak ve su kaynakları yeterli olmayacaktır. Biz bu problemleri nasıl çözüp çorlumuza rahat bir nefes aldırmak için çalışmalarımıza başladık. Tabi ki kolay olmayacak. Gerekli mercilerden izin alıp bir imza kampanyası düzenleyerek fabrika atıklarının derelere değil kendi arıtma tesislerinde arıtılmalarını sağlamak istiyoruz. Bacalardan çıkan zehirli gazı filtreleyip havaya en az miktarda salınımı yapılırsa çorlumuz rahat bir nefes alır. Bildiğiniz üzere en çok göç alan ilçelerden biridir. Günden güne de büyümektedir ve nüfus arttıkça sorunlarda çoğalmaktadır. Tabi ki biz bu sorunları tek başımıza çözeriz demiyoruz ama birlikten kuvvet doğar felsefesiyle hep birlikte olmak siz değerli basın arkadaşlarımızın da bu konularda bizler için desteği çok önemli. Mesela Ergene Deresi nasıl ıslah olur? Ben yurt dışında birçok yerde gördüm. Yerleşim bölgesinden geçen derelerin nehirlerin üstleri asfaltla kapatılmış üstünden vasıtalar, yayalar geçiyor. Bizim burada neden olmasın. Hiç değilse yerleşim yeri kapanabilir. Böylece zararı en az seviyeye indirileceği kanısındayım. Tabi ki burada değerli mühendis arkadaşlarımıza da epey bir görev düşüyor. Fabrika sahipleri ile görüşüp ortak bir noktaya ulaşmak gereken mercilere sorunlarımızı anlaşılır bir şekilde anlatmak olacaktır. Bu en baştaki sorunumuz gibi olsa da acilen boş arazilerimizin ağaçlandırılıp doğaya yardım etmemiz lazım. Zira bir kaç yıl sonra su sorunumuz da kapımıza dayanacaktır. Genelde tüm Türkiye bu sorunlarla karşı karşıya kalacak. Bugün en çok yağış alan Karadeniz’de bile su sorunu yaşanıyorsa bu ileriki yıllarda daha net görülecektir fakat iş işten geçmiş olmasın. Bizim görevimiz Çorlu'muz. Suyumuz ne kadar yeterli Çorlumuzu kaç yıl idare eder bunu düşündünüz mü hiç? İşte beraber çalışır birlik olursak muhakkak başarırız” diye konuştu.

GELECEĞİN ENERJİSİ BİZİM ÜLKEMİZDE

Açıklamalarına devam eden Karataş, “Biliyorsunuz dünyada olduğu gibi yurdumuzda da çok önemli haftalar, günler var. Sadece birkaç tanesini söyleyeyim. Geçtiğimiz haftalarda çağımızın zararlı hastalığı olan SMA, çocuklarımızda görülen bu rahatsızlık için ne yaptık, neler yapabildik. Bir annenin feryadını burada hep beraber dinledik. Mesela Engelliler Haftası, onlarında sorunları var. Bunlar sadece sağlık alanında olanlar. Daha çok var; Orman Haftası, Hayvanları Koruma Haftası ve Su Haftası gibi. Tabi güzel günlerde haftalarda yok değil. Dünya Tiyatrolar günü, kandillerimiz ve bayramlarımız. Daha çok anlatılacak şey var. Fakat fazla zamanınızı almadan kısaca şunlara değinmek istiyorum. Yurdumuzun durumunu sizler basın mensupları olarak daha iyi bilirsiniz. Ancak milletimizin yüzde 90’nı bilmez. Bunları bilenlerde karınları tok olduğu için oralı olmazlar. Bizi sadece Çorlu’da ki, Trakya da ki sorunlar değil, tüm yurdumuzda olan sorunlar ilgilendirmektedir. Biz bu sorunların her zaman sıkı takipçisi olacağız. Evet, yurdumuzda değerli yerlerin satıldığını hepimiz biliyoruz. Elimizde bence 1-2 yer kaldı oda el atından satılmadıysa tabii arkadaşlar. Nedir bu satılmayan yerler sıra neye geldi? Biliyorsunuz, Doğu’yu boru 15 Mayıs 2006’da emperyalistler ve siyonistler neden çok üstüne basa basa istiyorlardı? Çünkü Doğu’da petrol var, çünkü Doğu’da dünyada 6 milyar 600 milyon metreküp rezerv olan perlit madeninin 4 milyar metreküp gibi büyük bir bölümü var. Çünkü Doğu’da atomun ana maddesi uranyum yatakları var. Geleceğin enerjisi olarak bakılan dünyada yüzde yetmiş rezervi ülkemizde olan bor var. Kahramanmaraş, Kayseri, Niğde üçgeninde altın madeninin boraks yatakları 30 yıllığına Yahudiler tarafından kapatıldı. Daha nice önemli madenlerimiz var ve daha önemlisi ne var biliyor musunuz? Su var arkadaşlar. İşte siyonistlerin GAP sevdaları bu, bütün dertleri su. Türkiye'de olan mineralleri alabilmek. Biz İyi Parti olarak bunlara itirazımın var. Bir karış toprağımızın satılmasını istemiyoruz. Biz İyi Parti olarak nasip olursa inşallah bunların hesabını soracağız. Eğer nasip olursa kaçırılan, peşkeş çekilen ne varsa kimlere peşkeş çekildiyse Allah’ın izniyle hepsinin geri alınması için uğraşacağız. Biz İyi Parti olarak ne yolsuzluklar yapılmışsa peşini bırakmayacağız. Eğer ki millet bize bir imkan verirse ilerleyen zamanlarda tekrar Çorlumuz için, Türkiye’miz için neler yapılabilir sırayla anlatacağız. Partimize lütfedip gelip bizleri dinleme lütfunda bulunduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ATASEVER:, VATANDAŞIN, SORUNU, EKONOMİ, VE, SAĞLIK,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı