Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 14:28
 
"AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI" ÇORLU'DA KUTLANACAK
Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik etmek amacıyla dünyanın farklı kentlerinde her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen "Avrupa Hareketlilik Haftası" çeşitli etkinliklerle Çorlu'da da kutlanacak.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Avrupa Birliği Delegasyonu koordinatörlüğünde günümüzde dünya çapında kutlanmaya başlanan; yerel makamların kendi şehir merkezlerinde motorize trafiğin kısıtlanması, sürdürülebilir hareketlilik türlerinin kullanımının teşviki ve kişilerin yaygın tercihlerinin çevresel etkilerine ilişkin farkındalık oluşturulması amacıyla çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Avrupa Hareketlilik Haftası, Çorlu Belediyesi'nin düzenleyeceği etkinlikler ile Çorlu'muzda fark yaratacak.
2019 yılı aktivitelerinin "Güvenli Yürüme" ile "Bisiklete Binme" olarak belirlendiği Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri, Çorlu'da 22 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. Saat 09.00'da Çorlu Belediyesi ile Yürüyen Ayaklar organizasyonunda Kıyıköy'de doğa yürüyüşü etkinliği düzenlenecek. Saat 11.00'da çeşitli bisiklet gruplarının Seymen, Kapaklı ve Yenice'de belirlenen noktalardan hareket ettikleri, varış noktası Atatürk Meydanı olan geniş katılımlı bir bisiklet etkinliği gerçekleştirilecek. Saat 13.00'da bisiklet, yürüyüş ve dans gruplarının toplanmasının ardından "Birlikte Yürüyelim" sloganıyla Atatürk Meydanı'nda başlayıp Cumhuriyet Parkı'nda son bulacak yürüyüş etkinliği düzenlenecek.
Cumhuriyet Parkı'nda gerçekleştirilecek sportif etkinlikler Avrupa Hareketlilik Haftası kutlamalarına renk katacak. Kafe 1923 önündeki etkinlik alanında saat 14.00'da Minikler Dans Gösterisi gerçekleştirilecek. Saat 14.30'da ise Trakya Zumba Team ile Zumba etkinliği katılımcıları daha fazla harekete davet edecek. Saat 15.00'da başlayacak basketbol etkinlikleri kapsamında TBF 2. Lig basketbol gösteri maçı ve yarışmaları düzenlenecek. Sporun farklı dallarının yer aldığı etkinliklerin son ayağında ise saat 15.30'da voleybol gösteri maçı ile saat 16.00'da tenis gösteri maçı düzenlenecek.
7'den 70'e tüm Çorlulular'ın katılabileceği birbirinden keyifli aktivitelerin yer aldığı Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerine tüm Çorlu halkı davetlidir.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: "AVRUPA, HAREKETLİLİK, HAFTASI", ÇORLU'DA, KUTLANACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı