Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 22:19
 
BAŞKAN ADAYININ PARTİLİ KADINA TACİZİ NASIL ÖRTBAS EDİLDİ?
Başkan adayının başka bir kadına yaptığı taciz olayı partili bazı kişiler tarafından örtbas edilmiş.
Haberi


“Kim bu edepsiz başkan adayı?” yazımdan dolayı bu sabahtan akşama kadar telefonlarım susmadı. Bazı gazeteci arkadaşlarım büroya geldi, “Bizi de arıyorlar kim bu adam diye bize soruyorlar” dedi. Büroya da o kadar çok kişi geldi ki akşam saat sekize kadar bir kez olsun dışarı çıkamadım. Uzun süredir göremediğim arkadaşlar da uğradı.

Neyse…

Bu partili ilçe başkanı adayı hakkında o kadar çok şey anlattılar ki, dinledik geçtik. İlginç olan partili hemen hemen herkesin bu adamın yaptıklarını bilmesiydi.

Ancak büroya gelen biri, parti içinde belli bir konuma gelmiş ve şu anda parti içindeki konumu gereği belediye ile de ilişkisi bulunan bir bayana yapılan taciz olayını anlattı. Bayanın konumunu ve ismini vererek anlattı. Bayan bu kişiyi savcılığa şikayet etmek istemiş ancak bu adamı destekleyen tepedeki makam ve mevki sahibi abileri devreye girerek bayanın şikayetçi olmaması için ikna etmişler. Tacizi yapan yine aynı kişi yani ilçe başkan adayı. Büroda 5 kişiyiz. Sadece dinledik.

Anlatan kişi gittikten sonra hemen partiyi eskiden beri çok iyi tanıyan ve halen parti içinde etkili olan bir arkadaşı aradım. Ben bayanın ismini vermeden olayın doğru olup olmadığını sordum, arkadaş doğrudan kadının ismini söyledi, “bende daha önce duydum ancak detayı bilmiyorum. Parti içinde bir ara konuşuldu” dedi. Bu kişiden de aynı ismi duyunca konunun gerçek olduğuna kanat getirdim.

Ancak başka bir kaynaktan olayı çek etmek için daha önce parti yönetiminden görev alan birini aradım. Biraz muhabbetten sonra bu kişi de adı geçen kişinin ismini söyledi. Üç kişinin de aynı ismi söylemesi tesadüf olamazdı.

Açık söyleyeyim bu yazıyı yazıp yazmamaktan çok tereddüt ettim. Bu tacizci ilçe başkanı adayının da annesi babası, eşi dostu var gerek yok dedim kendimce.

Ancak bu kişi bir partinin ilçe başkanı yapılmak isteniyordu. Yani kamuoyunu ilgilendiriyordu konu. Yazmanın doğru olduğuna karar verdim. Zaten bundan sonra da bu kişi ile ilgili ne anlatılırsa anlatılsın yazmam. Neresinden tutarsan tut rezalet. Bu konuyu ikinci kez bile yazmaktan utandım. Dedim ya konu kamuoyunu ilgilendiriyor.

Şimdi benim anlamadığım parti içinde bu adamın yaptıkları biliniyor. Üstelik tacize uğrayan ve partinin etkili kadınlarından biri durumu savcılığa gidip şikayet etmek istiyor. Partili bazı isimler kadını ikna edip şikayetinden vazgeçiriyorlar.

Peki koca koca makam sahibi adamlar neden ille de bu adamı ilçe başkanı yapmak için çabalıyor. Üstelik makamlarının gücünü kullanıp partili üyelere bu adamı desteklemeleri için baskı yapıyorlar. Kimine iş vs. vaat ediyorlar.

Neden ille de kendi güdümünüzde olacak birini istiyorsunuz? Yarın bu adamın daha büyük olayları olursa halka ve partinizin genel merkezine nasıl anlatacaksınız?

İçinize nasıl sindiriyorsunuz?..

                                                                                        İzzet MEDE

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: BAŞKAN, ADAYININ, PARTİLİ, KADINA, TACİZİ, NASIL, ÖRTBAS, EDİLDİ?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı