Haber Detayı
06 Aralık 2021 - Pazartesi 00:10
 
BAŞKAN BU NE?
Kırklareli Cumhuriyet Mahallesi ve Mustafa Dalcalı İlkokulu’nun tek spor alanı olan Ali Nazmi Üstündağ Spor Kompleksi açıldıktan kısa bir süre sonra Kırklareli Belediyesi tarafından kaderine terk edilerek harabe hale getirildi. Başkan Kesimoğlu, tesisin yerine yaşlılar ve engelliler için rehabilitasyon merkezi yapacağını söylemişti. Ancak verilen söz yerine getirilmediği gibi milyonlar harcanan semtin tek spor alanı belediyenin vurdumduymazlığı nedeniyle kaderine terk edildi.
Haberi


TRAKYA 2000 - Kırklareli’nin çok sevilen eski belediye başkanlarından Ali Nazmi Üstündağ’ın adının verildiği Ali Nazmi Üstündağ Spor Kompleksi belediyenin vurdumduymazlığı nedeniyle kaderine terk edildi.

Deprem önleme merkezi ilan edilen Kırklareli’nin Cumhuriyet Mahallesi’ne dönemin Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan tarafından yaptırılan ve 2016 yılında hizmete açılan Ali Nazmi Üstündağ Spor Kompleksi Kırklareli Belediyesi’nin ilgisizliği ve beceriksizliği yüzünden harabe hale geldi. Semt sakinlerinin ve spor kompleksinin yanında bulunan Mustafa Dalcalı İlkokulu öğrencilerinin spor yaptığı tek alan olan Ali Nazmi Üstündağ Spor Kompleksi’nin bakımsızlıktan harabe hale gelmesine Kırklareliler tepki gösteriyor.

1976 – 1980 ve 1984 – 1989 yıllarında Kırklareli Belediye Başkanlığı yapan ve halk tarafından çok sevilen Ali Nazmi Üstündağ’ın adının verildiği spor kompleksi açıldıktan birkaç yıl sonra, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu tarafından yaşlılar ve engelliler için rehabilitasyon merkezi haline getirileceği söylenerek kaderine terk edildi. Ancak spor kompleksi o günden beri harabe haline gelirken söz verilen yaşlılar ve engelliler rehabilitasyon merkezi için herhangi bir çalışmada yapılmadı.

Semt sakinleri ve Mustafa Dalcalı İlkokulu öğrencilerinin tek spor alanı olan Ali Nazmi Üstündağ Spor Kompleksi’nin heba edilmesine tepki gösteren Kırklareliler, “ Semtin ve Mustafa Dalcalı İlkokulu’nun tek spor alanının yapıldıktan 2 yıl sonra harabe haline getirilmesi üzücü. Burada hem halk hem öğrenciler spor yapıyordu. Halı sahası gençlerimizin futbol oynadığı bir yerdi. Yapılan o kadar yatırımın sadece iki yıl sonra kaderine terk edilmesi çok yanlış. Hadi paradan vaz geçtik diyelim, tesise adı verilen rahmetli Ali Nazmi Üstündağ’ın adına nasıl yakıştırıyorlar bunu. Belediye bir an önce bu tesis için gerekeni yapmalı” dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: BAŞKAN, BU, NE?,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı