Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 15:08
 
BELEDİYENİN TOPRAK AİLESİNE YAPTIĞI BÜYÜK KIYAĞIN ARKASINDA NE VAR?
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, CHP’li Erdoğan Toprak ve Hasan Toprak’ın Çorlu Önerler Mahallesi’ndeki dev arsasına emsallerinin iki buçuk katı yapı izni vermişti. Aynı yere AK Parti’nin de bir güzellik(!) yapacağı söyleniyor.
Haberi


İZZET MEDE - CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak ve uzun yıllardır CHP Çorlu Belediyesi Meclis Üyesi olan Hasan Toprak’a ait Çorlu Önerler Mahallesi mevkiinde, yola sıfır yaklaşık 50 dönüm araziye Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından emsallerinin iki buçuk katı fazla yapı izni verilmişti. Bu bölgede bulunan arazilerden sadece Toprak ailesine ait olan kısmına böyle bir kıyak yapıldığı geçtiğimiz günlerde basına yansımıştı. Ancak konu bir anda kapandı gitti. Belediye, bu arsaya özel hastane yapılmak istendiği için emsallerinin iki buçuk katından daha fazla yapı izni verdiklerini açıklamıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın isimlerden olan ve aynı zamanda Kılıçdaroğlu’nun hemşehrisi olan Erdoğan Toprak’ın ailesine ait bu büyük araziyle ilgili kulislerde farklı şeyler konuşuluyor. İddia o ki bu arsa için AK Parti’de Toprak Ailesine bir güzellik(!) yapacakmış. Yani proje büyük. Konuyu Ankara’da AK Parti’nin önde gelen isimlerden birine söyledik, “Söz, konuyu ilgili yerlere iletip size bildireceğim” dedi.

Dibinde ki arsalara aynı yapı izinlerini vermeyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çorlu Belediyesi’nin  Toprak ailesine bu kıyağı yapmasının arkasında birilerine belediye başkan adayı yapma sözü verildiği de konuşuluyor. Elbette buda bir iddia. Ankara’daki haberi bekleyelim.

 

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: BELEDİYENİN, TOPRAK, AİLESİNE, YAPTIĞI, BÜYÜK, KIYAĞIN, ARKASINDA, NE, VAR?, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı