Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 13:39
 
BELEDİYEYE 580 BİN EURO'LUK HİBE
Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran INTERREG-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı İkinci Çağrı Teklifi kapsamında Sofya Bulgaristan Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı'nda 580 bin 787 Euroluk hibe projesini imzaladı.
Haberi


    TRAKYA BÖLGE GAZETESİ -  Süloğlu Belediyesi’nin lider olduğu “Bilgili, Eğitimli ve Donanımlı-Süloğlu ve Sozopol” projesi hakkında imza töreni sonrası açıklama yapan Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran;“Avrupa Birliği Başkanlığının Ulusal Otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014-2020 dönemi ikinci teklif çağrısı kapsamında Sofya’ya geldik. Bizlerle birlikte Bulgaristan Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Denitsa Nikolova ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı’nın katılmaları bizleri onurlandırdı. Lider olduğumuz projemiz CB005.2.11.035 sayılı “Bilgili, Eğitimli ve Donanımlı - Süloğlu ve Sozopol” isimli projedir. Projemiz Süloğlu ile Sozopol Belediyelerinin doğal afetlerinin olumsuzluklarının ortadan kaldırılması; bölge halkının ve bölge iş çevresinin olağanüstü hallerde nasıl hareket edileceği konusunda bilgilendirilmesi amacı doğrultusunda Süloğlu Belediyesi ve Bulgaristan Burgaz İlinde bulunan Sozopol Belediyesi arasında ortaklık sağlanmıştır” dedi.

Sozopol Belediyesi ve Süloğlu Belediyesi arasında 24 ay süreyle sürecek projenin 580 bin 787 Euro’nun tamamını hibe olduğunu belirten Başkan Ormankıran;”Proje ile amacımız Doğal afetler, yangın ve sel felaketlerinde,  insan arama ve kurtarılmasında kullanılacak olan uygun araç ve gereçler tedarik etmektir. Ayrıca Doğal afetler hakkında halk ve ilgili kamu çalışanlarının bilgilendirilmesi amacıyla eğitim ve deneyim paylaşımları faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Avrupa Birliği aracılığıyla böyle büyük bir hibeyi ilçemize kazandıracağımızdan dolayı çok mutluyuz. Başta Sozopol Belediyesinin yetkilileri olmak üzere , AB Çalışanlarına, Bakanlarımıza çok teşekkür ederiz”dedi.

İmza töreni sonrası tüm katılımcılarla hatıra fotoğrafı çekildi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: BELEDİYEYE, 580, BİN, EURO'LUK, HİBE,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı