Haber Detayı
08 Kasım 2021 - Pazartesi 23:47
 
ÇERKEZKÖY HALK AKADEMİSİ BAŞLADI
Çerkezköy Belediyesi tarafından kurulan ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik 4 farklı branşta kursların verildiği Çerkezköy Halk Akademisi’nde eğitimler başladı.
Haberi


TRAKYA 2000 - Çerkezköy Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nin artık Çerkezköy Halk Akademisi olarak hizmet vereceğini kaydeden Çerkezköy  Belediye Başkanı Vahap Akay,  “140 öğrenci kapasiteli olan Halk Akademimizde 8’inci sınıflar için takviye ve destek kurslarımız, konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmeye başlandı” dedi.

7 DERSLİKTE EĞİTİM VERİLİYOR

Çerkezköy Halk Akademisi’nde 7 derslik, kütüphane, bir adet de ders çalışma akıl ve zeka oyunları alanı olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Halk Akademimizde 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik takviye ve destek kursları branşında uzman öğretmenlerimiz tarafından hafta sonu itibari ile verilmeye başlandı. Halk Akademimizde kentimizde ikamet eden öğrencilerimize yönelik Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük branşlarında destek kursları veriyoruz” ifadelerini kullandı.

ULAŞIM VE BESLENME DESTEĞİ DE SUNULUYOR

“Çerkezköy Halk Akademisi’ne kayıt yaptıran öğrencilerimize ücretsiz ulaşım ve beslenme desteği de sağlıyoruz” diyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Meslek tanıtım rehberliği hizmetinin de verileceği Halk Akademimizde öğrencilerimiz, kültürel faaliyetler, eğitim içi konferanslar, birebir etüt ve atölye çalışmalarından da faydalanabilecekler” diye konuştu.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇERKEZKÖY, HALK, AKADEMİSİ, BAŞLADI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı