Haber Detayı
08 Haziran 2019 - Cumartesi 13:30
 
ÇORDAŞ BORCU OLMAYAN AİLENİN GAZINI KESTİ
ÇORDAŞ, doğalgaz borcu olmayan ailenin doğalgazını kesti. Aile şehir dışından gelen misafirlerine mahcup oldu. Aile, ÇORDAŞ hakkında dava açacak.
Gündem Haberi


İzzet MEDE – Çorlu Doğalgaz Dağıtım A.Ş. ( ÇORDAŞ ), doğalgaz borcu olmayan ailenin gazını kesti. Reşadiye Mahallesi Atay Caddesi’nde bulunan evine iş çıkışı giden Ayhan Aydın ve eşi Sakarya’dan iftara gelecek misafirlerine yemek hazırlamak için mutfağa gittiler. Ancak doğalgazın olmadığını gördüler. Doğalgaz saatine bakan Ayhan Aydın, ÇORDAŞ’ın saati kelepçeyle kapattığını ve 233 liralık borçtan dolayı doğalgazlarının kesildiğini belirten uyarı yazısını gördü. Oysa ailenin borcu yoktu.

Fabrikada işçi olarak çalışan Ayhan Aydın ve eşi iftara gelecek misafirlerini ağırlamak için pazara çıkmışlardı. Zaman daralmış ve iftar saati yaklaşmıştı. Borçlarının olmamasına rağmen doğalgazlarının kesilmesinden dolayı çaresiz kalan aile hemen ÇORDAŞ’ı aradı ancak bir türlü ulaşamadılar. Ayhan Aydın yaşadıklarını şöyle anlattı, ”Misafirlerimiz Sakarya’dan iftara geliyorlardı. Eşimle fabrikada çalıştığımız için fazla zamanımızda yoktu. Defalarca ÇORDAŞ’ı aradım ancak bir yetkiliye ulaşamadım. Sakarya’dan misafirlerimiz geldi yemek hazırlayamadığımız için dışarıdan bir şeyler söyledik. Anlayacağınız misafirlerimize rezil olduk.

İkinci gün ÇORDAŞ’ı aradım yine bir yetkiliye ulaşamadım. Telefona çıkan kişiye kendilerini mahkemeye vereceğimi söyledim ancak oralı olmadılar. ‘Sen bilirsin mahkemeye vereceksen ver’ dediler. İnsan nezaketen özür diler. Borç kağıdını incelediğimde borcun bana ait olmadığını apartmanda başka birine ait olduğunu gördüm. Bunu da ÇORDAŞ’a söyledik ama dinleyen olmadı. İkinci gün işten eve geldiğimizde doğalgazımızın açıldığını gördük. Ancak şehir dışından iftar için gelen misafirlerimize çok mahcup oldum. Önümüzdeki hafta ÇORDAŞ’ı mahkemeye vereceğim.”

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORDAŞ, BORCU, OLMAYAN, AİLENİN, GAZINI, KESTİ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı