Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 19:10
 
ÇORLU BELEDİYESİ'NDEN KORONAVİRÜS EĞİTİMİ
Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tedirgin eden koronavirüsü ile ilgili Çorlu İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İş Yeri Hekimi Ayhan Mert tarafından Çorlu Belediyesi personeline eğitim düzenlendi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Çorlu Belediyesi çalışanlarına koronavirüsten korunma ve virüse karşı alınacak önlemler ile ilgili sağlık eğitimi verildi. Çorlu Belediyesi Ana Hizmet Binası Meclis Salonu'nda düzenlenen ve Hekim Ayhan Mert tarafından verilen eğitime belediye personeli yoğun katılım gösterdi. Hekim Ayhan Mert bulaşıcı virüslerin çeşitlerine ve tarihçesine değinerek tüm dünyada tehlike yaratan koronavirüse karşı alınacak önlemleri anlattı.

Virüsün yaşlılar ve bağışıklığı düşük kişiler için büyük bir tehlike yarattığını söyleyen Hekim Mert, kalabalık çalışma ortamlarının sık sık havalandırılması gerektiğinin altını çizdi. Hekim Ayhan Mert gerçekleştirdiği sunum esnasında şunları söyledi: "Öncelikle ellerimizi sık sık yıkamamız gerekiyor. Alışveriş merkezi gibi kalabalık ortamlardan uzak durmalı ve bağışıklığımızı güçlendirmeye çalışmalıyız."

Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiye Hizmet Binası, Zabıta Müdürlüğü Hizmet Binası, Fen İşleri Müdürlüğü Şantiye Hizmet Binası, Park ve Bahçeler Müdürlüğü Sera Hizmet Binası ve Çorlu Belediyesi Ana Hizmet Binası Meclis Salonu'nda olmak üzere üç gün boyunca verilen eğitimlerde belediye çalışanları koronavirüse karşı bilinçlendirildi.
Yeni Koronavirüs (2019-nCoV) Nedir?
Yeni Koronavirüs (2019-nCoV), ilk olarak Çin'in Vuhan Eyaleti'nde aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020'de tanımlanan bir virüstür. Salgın başlangıçta bu bölgedeki deniz ürünleri ve hayvan pazarında bulunanlarda tespit edilmiştir. Daha sonra insandan insana bulaşarak Vuhan başta olmak üzere Hubei eyaletindeki diğer şehirlere ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin diğer eyaletlerine yayılmıştır.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, BELEDİYESİ'NDEN, KORONAVİRÜS, EĞİTİMİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı