Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 19:35
 
ÇORLU BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU TEK TEMİZ HAVUZ ÇIKTI
Çorlu Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Tekirdağ ilinin ilk ve tek "Temiz Havuz Sertifikalı" yüzme havuzu oldu.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Çorlu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından işletilen Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonunda "Temiz Havuz Sertifikası" almaya hak kazandı.
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "2016 yılında hizmete giren Çorlu Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 2019 yılında her ay düzenli olarak havuz suyu hijyeni ve su kalitesi standartları (mikrobiyolojik, kimyasal, hijyen, klor, ph vb. ölçümler) yönünden değerlendirmelere tabi tutuldu.
Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimler sonucunda son 1 yıl içerisinde alınan numunelerin tamamının ilgili yönetmeliklere uygun olduğunun tespit edilmesinin ardından Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz "Temiz Havuz Sertifikası" almaya hak kazandı ve havuz Tekirdağ ilinin ilk ve tek temiz havuz sertifikasına sahip havuzu oldu.
Hijyen konusunda oldukça duyarlıyız. Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz "Temiz Havuz Sertifikası" kazanarak bunu belgelemiş oldu. Emeği geçen herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum.
2020 yılı Avrupa Spor Kenti unvanına sahip Çorlu'muzda sporda öncü belediye olarak, güçlü ve başarılı bir gelecek için geniş kitlelere hizmet edecek örnek spor faaliyetleri sunarak aynı zamanda sporu Çorlu'da herkesin yaşam tarzı haline getirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, BELEDİYESİ, YÜZME, HAVUZU, TEK, TEMİZ, HAVUZ, ÇIKTI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı