Haber Detayı
26 Ocak 2020 - Pazar 17:44
 
ÇORLU'DA DOLANDIRICILAR KAPI KAPI GEZİYOR
Çorlu’da kanser araştırması yaptıklarını söyleyerek evleri gezen bazı kişiler vatandaşlar kapıyı açtıktan sonra, ellerindeki Sağlık Bakanlığı’nın broşürlerini göstererek devlet adına bağış topladıklarını söylüyorlar.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ – Çorlu’da ikişer kişilik gruplar halinde gezen bazı dolandırıcılar vatandaşlara “kanser bilgilendirmesi yapıyoruz” diyerek kapılarını açmalarını sağlıyorlar. Vatandaşlar kapılarını açtıktan sonra ellerinde bulunan Sağlık Bakanlığı broşürlerini göstererek bakanlık adına bağış topladıklarını söylüyorlar.

Konu ile ilgili görüştüğümüz bir yetkili devletin kapı kapı gezerek bağış toplamayacağını belirterek vatandaşların bu kişileri emniyet güçlerine bildirmelerini istediler. Aynı yetkili durumu kolluk kuvvetlerine bildirdiklerini ifade etti.

Bağış toplayanların bugün Çorlu’da Atatürk Bulvarı civarında evleri gezerek bağış adı altında para topladıkları öğrenildi. Bu kişilerin evde yalnız olan yaşlı kişileri kandırarak veya kaba güç kullanarak para almalarından da endişe ediliyor.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU'DA, DOLANDIRICILAR, KAPI, KAPI, GEZİYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı