Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 13:22
 
ERGENE'DE ÇOCUKLARA ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ
Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Akademisinde bulunan öğrencilere Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından Ambalaj Atıklarının Çöp olmadığı ve Geri Dönüşüme kazandırılması hususunda eğitim verildi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Akademimizde okul öğretmenleri tarafından çocuklara farklı alanlarda eğitim verilmeye devam ediliyor. Bu eğitimlerin yanı sıra ayrıca Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından önce ki gün öğrencilere, Ambalaj Atıklarının Çöp olmadığı Geri Dönüşüme kazandırılması hususunda eğitim verildi ve eğlenceli animasyonlar izletilerek bilgilendirmeler de yapıldı. Geri dönüşümün çocuk yaşta öğretilmesi konusunda öğrencilere boyama kitapları dağıtılarak öğrenilen bilgilerin pekişmesi amaçlanan güzel bir eğitim gerçekleştirildi.

Çevre bilincinin küçük yaşta öğretilmesi gerektiğini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel bu konuya büyük önem verdiklerini belirterek, “Çevre insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır. Onun korunması canlı yaşamı için çok önemli ve değerlidir. Bu nedenle bireylere çevre bilincini küçük yaşlarda aşılamalı, onları çevreyi seven kişilere dönüştürmeliyiz. Bu noktada en önemli görevlerin ailelere ve eğitimcilere düştüğünü unutmamalı ve gittikçe zor duruma düşen dünyayı kurtarmak için çocuklarımızla el ele verip harekete geçmeliyiz” dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERGENE'DE, ÇOCUKLARA, ÇEVRE, BİLİNCİ, EĞİTİMİ, VERİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı