Haber Detayı
16 Mayıs 2017 - Salı 13:52
 
ERGENE KIZILCIKLI MAHMUT PEHLİVAN GÜREŞLERİ YAPILDI
Ergene Belediyesi tarafından organize edilen ve Ergene’de tarihi misyon kazanan Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Yağlı Güreşleri gerçekleştirildi.
Spor Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Protokol üyelerinin hazır bulunduğu festival korteji Velimeşe Mahallesinde bulunan Ergene Belediyesi ek hizmet binası önünden başladı. Velimeşe korusunda yer alan güreş alanına kadar gerçekleştirilen yürüyüş sonrası festival alanına gelen protokol üyeleri Kırkpınar güreşlerinin ekibi karşıladı. Binlerce vatandaşın hazır bulunduğu 4. Geleneksel Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Yağlı Güreşleri Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Halk oyunu gösterisiyle startını alan program  ses sanatçısı Arif Şentürk’ün şarkılarıyla coşkuyu arttırırken Ergene Güreş Ağası Kani Tezcan çevre il ve ilçelerden gelen güreş ağalarını güreş alanı girişinde karşıladı. Velimeşe Mahallesinde tertiplenen güreşler adeta küçük bir bayram havasından geçerken, Ergene Belediyesi’nin bu yılda da aynı güzellikte geçmesi için her türlü desteği sağlayan kurum ve kuruluşlara plaket takdiminde bulunuldu.

Başkan Yüksel  ‘Ergeneliler Hizmetin En İyisini Hak Ediyor’

Ergeneyi daha iyi yarınlara taşımak, vatandaşın yaşam kalitesini ve mutluluğunu artıran birlik ve beraberliği güçlendiren hizmetlerle, yarınların umudu Ergene için hizmet yolcuğumuza devam ediyoruz diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘ Faaliyetlerimizi bu sene ve önümüzdeki senelerde amaç  ve hedeflerimiz doğrultusunda gerçekleştirerek, halkımızın yaşamaktan mutluluk duyacağı bir kent oluşturana dek yılmadan hızla devam edeceğiz. Biz Ergene Belediyesi olarak yaşamın her alanında sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini Ergene halkımıza yaşatmak konusunda iddialıyız. Ergeneliler hizmetin en iyisini, en kalitelisini hak ediyor. Halkımızın bizden beklediği her alanda, her türlü sosyal organizasyonları yapmaya devam edeceğiz. Bu tür organizasyonların halkımızın birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun pekişmesine faydası olduğunu inanıyoruz. Belediyecilik elbetteki sadece yol, alt yapı, kanal yapmaktan ibaret değil. Ergene halkının bize duyduğu güvene layık olabilme adına tüm bilgi birikimimizi, çalışma azmimizi ve mesaimizi Ergene için seferber etmiş durumdayız.

Bugün de ata sporumuzu yaşatmak, geleceğimize sahip çıkmak ve geleneksel hale getirmek adına Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Yağlı Güreşlerinin 4.sünü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dün Marmaracık Mahallemizde Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Heykelini ve Muhtarlık Binasının açılışını gerçekleştirdik. Bugünde güreşseverlerle birlikte kıran kırana güreşlerin olacağı, keyifli güreşler izleyeceğimize inanıyorum ve şimdiden Ergenemize hayırlı olmasını diliyorum’ ifadelerine ye verdi.

Birincilik Kürsüsü Bu Yılda Recep Kara’nın Oldu

Farklı yaş grupları ve ağırlıklarından oluşan pehlivanların her biri kendi kategorilerinde rakibi ile güreşti Müsabakaların tamamlanmasının ardından yarı finalde heyecanla devam eden müsabakaların sonunda finalde Başpehlivan Recep Kara birinci oldu. Salih Eriş’in ikinci olduğu müsabakada, üçüncülük kürsüsünü Güngör Ekin ve Ali Gökşen paylaştı.

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: Ergene, , Belediyesi, tarafından, organize, edilen, Ergene’de, tarihi, misyon, k
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı