Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 22:03
 
LÖSEV ÇORLU'DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ET DAĞITTI
LÖSEV, kayıtlı hastaları iyileşsin diye çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hastalık tedavisinde protein olmazsa olmaz! İşte bu yüzden protein değeri yüksek kaliteli kırmızı et dağıtımlarına devam eden LÖSEV, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlerin iyileşmesi için protein ağırlıklı beslenmeleri çok önemli. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca kayıtlı hastalarına kırmızı et yardımını sürdürüyor. Protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip olduğu için tedavi döneminde ailelere yıl boyunca et yardımları iletiliyor. Özellikle lösemide et ve et ürünleri tüketerek sağlıklı beslenenler bu zorlu tedavi sürecini daha kolay atlatıyorlar.

LÖSEV’e yapılan adak veya vekâleten kurban bağışları yılın 12 ayı taze et olarak kayıtlı hasta ailelerine ulaştırılıyor. Et dağıtımlarına hız kesmeden devam eden LÖSEV Çorlu’daki ailelere Çorlu Belediye binasında et dağıtımı gerçekleştirdi.

LÖSEV İstanbul Şubesi tüm Marmara Bölgesinden sorumlu ve bölgedeki illeri ziyaret ederek et dağıtımının yanı sıra hastane ve ev ziyaretleri yapıyor ve  kanser hastalarına ve ailelerine moral veriyor.

 

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: LÖSEV, ÇORLU'DA, İHTİYAÇ, SAHİBİ, AİLELERE, ET, DAĞITTI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı