Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 16:44
 
ORİON'DA ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLER ŞARJ İSTASYONU KURULDU
Elektrikli otomobil kullanıcıları artık Orion AVM’de araçlarını şarj edebiliyor. Orion AVM otoparkına kurulan iki adet ZES (Zorlu Energy Solutions) şarj istasyonundan tüm marka ve model elektrikli ve hibrit araçlar faydalanabiliyor.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Temiz ve yenilenebilir enerji kullanan elektrikli otomobillerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Artan bu kullanım dolayısıyla Orion Alışveriş Merkezi de müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Zorlu Enerji tarafından 2018 yılında kurulan ZES ile işbirliği yaparak 2 adet şarj istasyonunu hizmete soktu.

Orion AVM yan otoparkında konumlandırılan şarj istasyonlarından, tüm tam elektrikli ve plug-in hibrit otomobiller faydalanabiliyor. Batarya kapasitesi, mevcut şarj doluluk seviyesi gibi çok sayıda değişkene bağlı olmakla beraber, 1 ilâ 3 saat içerisinde %80’e kadar doluluk seviyesine ulaşılabiliyor. Bu süre içerisinde de ziyaretçiler araçları şarj olurken Orion mağazalarında alışverişlerini yapma, restoran ve kafelerde keyifli vakit geçirme, ihtiyaçlarını karşılama şansı bulabiliyor.

Nasıl kullanılıyor?

Elektrikli aracı şarj etmek için önce istasyona şarj kablosu takılıyor. Cihaz üzerindeki alana ZES kartı okutarak ya da cihaz üzerinde bulunan QR kodu ZES mobil uygulaması ile okutularak şarj işlemi başlatılabiliyor. Şarj işlemini bitirmek için yine aynı şekilde ZES kart okutularak veya mobil uygulama ile Harita sayfası üzerinden 'Şarjı Durdur' butonu tıklanarak bitirilebiliyor. ZES kart için mobil uygulama üzerinden talepte bulunulabiliyor.

Şarj istasyonu hakkındaki tüm bilgiler ve teknik özellikleri ZES mobil uygulamasından görülebilirken, uygulama App Store veya Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ORİON'DA, ELEKTRİKLİ, OTOMOBİLLER, ŞARJ, İSTASYONU, KURULDU,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı