Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 19:52
 
ORİON KORONAVİRÜSE KARŞI NANO İYON İLE DEZENFEKTE EDİLDİ
Ziyaretçiler ile çalışanların sağlığını korumak ve güvenli alışveriş şartlarını oluşturmak için Orion’da Ocak ayından beri ekstra önlemler uygulanıyor. Tüketicilerin AVM’den kaynaklanan herhangi bir enfeksiyon sorunu yaşamaması için alınan önlemler artırılarak devam ediyor. Bu kapsamda Orion AVM ve Orion 2 AVM nano gümüş iyon teknolojisi ile dezenfekte edildi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Dünya çapında yayılan coronavirüs nedeniyle Orion’da da Ocak ayından beri bir dizi önlem uygulanıyor. Hijyen uygulamaları, virüs ve korunma yolları hakkında bilgilendirmeler, eğitimler ve temizlik prosedürlerinde yoğunlaştırmaları kapsayan önlemler şu şekilde sıralanıyor:

- Genel temizlik prosedürüne ek olarak her gün,  7’si dezenfektan özellikli olmak üzere 14 farklı kimyasalla temizlik yapılmaktadır. Bu dezenfektanlar, mikropların bağışıklık kazanmasının önüne geçilmesi için değiştirilerek kullanılmakta.

- Temizlik uygulamalarının periyotları 2 kat artırılarak daha sık temizlik yapılmaktadır.

- Orion’da ziyaretçilerin bulunduğu, temas ettiği her alanda, o alanın özelliğine göre seçilmiş farklı kimyasallar kullanılmaktadır.

§         Tuvalet, lavabo ve mescit alanlarında sodyum hipoklorit içeren hijyenik yüzey temizleyici

§    Yürüyen merdiven, trabzan, asansör, kapı gibi elle temas edilen tüm alanlarda alkol ve bakterisidin bazlı dezenfektanlar, izopropil alkol ve biyosidal bazlı dezenfektanlar ile sodyum hipoklorit içeren hijyenik yüzey temizleyiciler

§      Yemek alanıyla terastaki masa ve sandalyelerde alkol ve bakterisidin bazlı dezenfektanlar, izopropil alkol ve biyosidal bazlı dezenfektanlar

- Ziyaretçilerin ve çalışanların ihtiyaç halinde kullanabilmeleri için el dezenfektanı ve kolonya otomatları koridorlara konulmuştur. Asansör koridorlarında bulunan otomatları kişisel hijyenini korumak isteyen herkes ücretsiz kullanabilmektedir.

- Lavaboların tümüne el yıkamayla ilgili bilgi etiketleri konulmuş olup hatırlatmalar yapılmaktadır.

- Tüm lavabolardaki el kurutma cihazlarının filtreleri ve AVM havalandırma sistemlerinin filtreleri yenilenmiştir.

İleri teknolojiyle temizlik bu gece başlıyor

- Nano gümüş iyon teknolojisi ile dezenfeksiyon uygulaması bu gece yapılacaktır.

Temizlenmesine rağmen bakteri barındıran bir çok alanda hijyen sağlayan bu yöntem ile Orion’un tüm ortak alanları temizlenecektir. Kalabalık ortamlarda 1-3 ay kadar etkisi süren nanoteknoloji ürünü olan bu sistem sayesinde tüm yüzeylerde bakteri oluşumunun önüne geçilecektir.

- UVC mikrop öldürücü dezenfeksiyon uygulamasına başlanacaktır. Halk arasında mor ışık diye de bilinen UVC ışını yöntemiyle Orion’un tüm ortak alanlarında her gece temizlik yapılacaktır. Tuvaletlerden asansörlere, koridorlardan yemek alanlarına kadar tüm noktalarda ışın uygulanarak sterilizasyon sağlanacaktır. UVC ışını tüm bakteri, virüs, mantar ve protozoalara karşın etkindir.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ORİON, KORONAVİRÜSE, KARŞI, NANO, İYON, İLE, DEZENFEKTE, EDİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı