Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 14:48
 
SAADET PARTİSİ TEKİRDAĞ YÖNETİMİ ECEVİT'İN ADINI ANMADI
Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Saadet Partisi Tekirdağ İl Yönetimi, mesajda dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in adını anmazken harekat sırasında Başbakan Yardımcısı olan Necmettin Erbakan’ın ismine mesajda yer verdi.
Haberi


İzzet MEDE - Saadet Partisi Tekirdağ il Baskan Yardımcısı Murat VAKİTÇİ imzalı mesaj şöyle, “Kıbrıs halkının hürriyetini teminat altına alan, Türkiye’nin haklarını korumak için gerçekleştirdiği 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı, tarihe kan ve gözyaşını durduran, barış getiren ender bir askeri operasyon olarak geçmiştir.

Kurucu ve ortağı olduğu devletten dışlanan Kıbrısı hedef alan baskı, terör ve insanlık dışı sindirme hareketlerine son veren Barış Harekatı, Kıbrıs halkının geleceğe umut ve güvenle bakmasını sağlamış ve Doğu Akdeniz’de barış ve istikrarın temelini atmıştır.

O gün zor şartlar altında Kıbrıslı kardeşlerinin yanında olan Türkiye Cumhuriyeti, ahdi ve tarihi yükümlülükleri doğrultusunda her zaman ve her koşulda Kıbrıs davasının arkasında durmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşünce ile Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. Yıl dönümünde başta merhum Erbakan Hocamız başta olmak üzere harekatta emeği geçenleri ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, Kıbrıs davamızın tavizsiz devam ettiği bir süreç temenni ediyoruz.”

 

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: SAADET, PARTİSİ, TEKİRDAĞ, YÖNETİMİ, ECEVİT'İN, ADINI, ANMADI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı