Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 22:27
 
SENDİKA ÇALIŞANLAR İÇİN YÜZDE 75 İSTEDİ AK PARTİLİ BAŞKAN YÜZDE 85 VERDİ
Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği BEM-BİR-SEN arasında, 5. Dönem Toplu Sözleşme kapsamında 01.01.2020-31.12.2021 tarihlerini kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. Başkan Yüksel, sendikanın sözleşmeli personeller için %75’lik artış talebini %85’e çıkararak, belediye emekçilerine büyük destek verdi.
Haberi


İZZET MEDE - Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel memur, işçi ve sözleşmeli tüm emekçilerin, Süleymanpaşada yaşamanın da Süleymanpaşa Belediyesinde çalışmanın da, her bakımdan bir ayrıcalık olduğunu hisseceklerini ifade ederek, “Süleymanpaşalı hemşehrilerimize güler yüzlü daha kaliteli hizmet etmek amacıyla imzaladığımız Sosyal Denge Sözleşmesinin, tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

  Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile birlikte imzaladıkları sözleşmeye ilişkin bilgi veren Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Usluise,Cüneyt Başkanımızla karşılıklı olarak imzaladığımız Sosyal Denge Sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyorum. Geçen dönem imzaladığımız sözleşmede memurlar tavan rakam %100 üzerinden, sözleşmeli personeller ise %50 alıyordu. Bu dönem biz sözleşmeli personeller için Tekirdağ Şubemiz %75 olarak artış teklif  etmiş. Yaptığımız görüşmeler sonucunda Cüneyt Başkanımız, bizim teklifimizin de üzerinde, %85i sözleşmeli personelleremize uygun gördü. Kendisine teşekkürlerimizi sunuyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: SENDİKA, ÇALIŞANLAR, İÇİN, YÜZDE, 75, İSTEDİ, AK, PARTİLİ, BAŞKAN, YÜZDE, 85, VERDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı