Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 18:36
 
SP: ADALET OLMAZSA ZULÜM OLUR
Saadet Partisi Tekirdağ ik Başkan Yardımcısı Avukat Muhammet Özkütükçü, "hukuksuzluklar karşısında duracağız" dedi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Saadet Partisi il yönetiminde hukuk işlerinden sorumlu il Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Avukat Muhammet Özkütükçü gündemi değerlendirdi.
"Adalet olmadan olmaz" diyen Özkütükçü açıklamasına şöyle devam etti, "Şu hususu da buradan dile getirmek istiyorum.
Herkes bilmeli ki bu milletin iradesine hukuksuz şekilde müdahale etmek niyetinde olan kim var karşısında bizi bulur. Biz 15 Temmuz gecesi bu duruşumuzu net bir şekilde ortaya koyduk.
Birileri saklandıkları yerlerde acaba hangi taraf galip gelecek diye beklerken bizim teşkilat mensuplarımız sokaklara döküldü. O gece şehit olan, gazi olan teşkilat mensuplarımız var.
Bizim darbeler karşısındaki tutumumuz budur. Eğer bir darbe şüphesi varsa bu ülkenin ilgili kurumları üzerine düşeni yapmalı, bu şüpheyi ortadan kaldırmalıdır.
Bu söylentiler milletimizin dikkatini maruz kaldığı sıkıntılardan bir nebze başka tarafa çekse de uzun vadede ülkemizin menfaatine değildir.
Gündemimize milletimizin muzdarip olduğu bir başka konu ile devam etmek istiyorum. “Hukukun bittiği yerde tiranlık başlar” Bu sebeple adalet ve hukuk bizim için olmazsa olmazdır, bir devlet adalet ile kaimdir. Bu sebeple "Suçla ve suçlulukla mücadele ederken masum insanları incitmemek gerekir. hakkı ve hukuku yücelttiğimizde başarıya bir adım daha yaklaşmış olacağız." Açıklamalarında bulunan Adalet Bakanı Sn. Abdülhamit Gül’ün bu yaklaşımını değerli ve kıymetli buluyorum. Sn. Bakan’ın bu konuda bir çaba içinde olduğu intibaını taşıyoruz.
Kendisi de bilmelidir ki zedelenen adalet müessesinin düzeltilmesi için atılacak her adımın en büyük destekçilerinden birisi Saadet Partisi olacaktır. Çünkü biz inanıyoruz ki adalet olmazsa olmazdır. Adaletin olmadığı yerde zulüm vardır, haksızlık vardır. Kim zulme meylederse karşısında durmamız ne kadar elzemde adalet için sarf edilen en ufak çabanın dahi destekçisi olmamız da bir o kadar elzemdir." 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: SP:, ADALET, OLMAZSA, ZULÜM, OLUR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı