Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 12:09
 
TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GELDİ ULAŞIMDA KALİTE DÜŞTÜ
Çorlu – Süleymanpaşa otobüs seferleri Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait Tekpark A.Ş.’ye geçince ayakta 38 kilometre yolculuk başladı. Özel otobüs işletmeleri ayakta yolcu almıyordu. Vatandaşlar Çorlu şehir içi ulaşımında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne geçince kalitenin düştüğünü ifade ediyor.
Haberi


İzzet MEDE – Çorlu – Süleymanpaşa arasında sefer yapan minibüsler eskiden kesinlikle ayakta yolcu almazken bu hattın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait Tekpark A.Ş.’ye geçmesinden sonra ayakta yolcu alındığı gibi sefer sayısı azaltıldı.
Çorlu – Süleymanpaşa arasında eskiden özel otobüs işletmeleri yolcu taşımacılığı yapıyordu. Ancak bu hatta ki yolcu taşıma işi bir çok ilçeyle birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait Tekpark A.Ş.’ye devredildi. Ulaşımın Tekpark’a devredilmesiyle birlikte hizmet kalitesi de düşmeye başladı. Hizmet kalitesinin Çorlu içinde ki belediye otobüs seferlerinde de düştüğü ifade ediliyor.
Konu ile ilgili görüştüğümüz bir yetkili, “Çorlu – Süleymanpaşa seferleri büyükşehir belediyesine geçmeden önce, özel otobüs işletmeleri otogarda araç dolduğu zaman kesinlikle ayakta yolcu almazdı. Araç doldumu otobüsler hemen kalkardı. Ancak ara duraklarda binenler olursa otobüste yer yoksa ayakta yolcu alınıyordu. O zamanlar otobüsler boş olsa da zamanı geldimi otobüsler hemen hareket ederdi. Ancak Tekpark bu hatta hizmet vermeye başlayınca araçlar Çorlu otogarında veya Süleymanpaşa otogarında tıkabasa dolsa da zamanı gelmedi mi kalkmıyorlar. Özellikle sabahları ve akşam iş çıkış zamanlarında gelin bakın otobüsler dolu ve yeni otobüsün gelmesini bekleyenler varken bile otobüsler kalkmak için saatin gelmesini bekliyorlar. Yazın sıcakta kışın soğukta insanları balık istifi 38 kilometre ayakta götürmeye kimsenin hakkı olmamalı. Özel şirketler otogarda ayakta yolcu almazken amacı hizmet olan belediyenin bu para hırsını anlamak zor” dedi.
Çorlu’da şehir içi ulaşımın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne geçmeden önce daha iyi olduğunu belirten vatandaşlar, ”Otobüsler Tekirdağ Büyükşehir’e devredilmeden önce Çorlu’da şehir içi ulaşımı yapan otobüs sürücüleri daha çok denetleniyordu. Otobüsler daha kısa aralıklarla kalkıyordu. Şimdi otobüs seferlerinin kalkış dakikaları uzatıldı. Eskiden bir hatta 10 dakikada bir kaldırılan hatlarda 13 veya 15 dakikada bir kaldırılıyor. Sabah saatlerinde otobüse binemeyen öğrenciler var. Çünkü daha ilk duraklarda otobüsler doluyor. Akşam saatlerinde otobüsler yine tıkabasa dolu. Otobüsler duraklara geç geliyor. 25 – 30 dakika sonra gelen otobüsler var. Sorduğumuzda trafikte sorun oluyor bu nedenle geç geliyoruz diyorlar. İyi de bu sorunu giderecek olan siz değilmisiniz?” dedi.
NOT: Bu fotoğraflar Çorlu Otogarı’nda çekildi. Otobüsün içi dolu ve ayakta olan yolcular var. Otobüsün dışında ise bu otobüsün kalkmasını ve gelecek otobüse binmeyi bekleyen vatandaşlar var. Ancak otobüs zamanı gelmedi diye hareket ettirilmiyor.

 

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: TEKİRDAĞ, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYESİ, GELDİ, ULAŞIMDA, KALİTE, DÜŞTÜ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı