Haber Detayı
24 Eylül 2017 - Pazar 19:19
 
TEKİRDAĞLI PEHLİVAN HÜSEYİN AKKAYA GÜREŞLERİ YAPILDI
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Güreş Federasyonu'nun işbirliğiyle, Tekirdağlı pehlivan Hüseyin Alkaya adına Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşler Turnuvası düzenlendi.
Spor Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Süleymanpaşa İlçesinin İnecik Mahallesi'nde düzenlenen güreş turnuvasına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Behçet Atlı, Basın Yayın ve Halka İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK GÜREŞ AĞASI SEÇİLDİ

Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreş Turnuvasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak güreş ağası seçildi. Başkan Albayrak burada yaptığı konuşmada “Bu tarihi, milli, efsane güreşlerimizi devam ettirmek çok önemlidir. Böyle bir etkinlikte de ağa olmak benim için onurdur. Teşekkür ederim.” dedi. Tüm gün süren müsabakalar boyunca aralarında Kırkpınar’daki güreş müsabakasında finalde yarışan Orhan Okulu ve Şaban Yılmaz’ın da olduğu 200 pehlivan farklı kategorilerde 200 pehlivan altın kemeri alabilmek için kıyasıya mücadele etti.  

ALTIN KEMERİN SAHİNİ ALİ ALTUN

Minik 1, Minik 2, Teşvik 1, Teşvik 2 kategorilerinde mücadelelerin yaşandığı Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreş Turnuvalarında başpehlivanlık unvanını Ali Altun kazanarak Altın Kemerin sahibi oldu. Ali Altun’a Altın Kemeri Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından verildi.

 

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: TEKİRDAĞLI, PEHLİVAN, HÜSEYİN, AKKAYA, GÜREŞLERİ, YAPILDI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı