Haber Detayı
02 Mart 2020 - Pazartesi 18:46
 
YARINDAN İTİBAREN SÜLEYMANPAŞA'DA ULAŞIM İNDİRİMLİ OLACAK
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan şehiriçi ulaşım hizmeti öncesi vatandaşlara indirim müjdesi verildi. Buna göre tam bilet yarından itibaren 3.25’ten 3.00 TL’ye, öğrenci bileti de 2.20’den 1.75 TL’ye indirildi. Süleymanpaşa'da bundan önce ulaşım özel sektör tarafından yapılıyordu.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi’nde Şehiriçi ulaşımda yeni bir dönem başlıyor. Tetaş firmasının sözleşmesinin sona ermesinin ardından Süleymanpaşa’da şehiriçi ulaşım hizmeti 03 Mart 2020 Salı Gününden itibaren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek. TEKULAŞ (Tekirdağ Otopark Ulaşım Nak. İmar. Plan. İnş. Taah. San. Tic. A.Ş.) vasıtasıyla verilecek ulaşım hizmeti öncesi vatandaşlarımıza indirim müjdesi de geldi. Buna göre tam bilet 3.25’ten 3.00 TL’ye, öğrenci bileti de 2.20’den 1.75 TL’ye indirildi.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nda gerçekleştirilen yeni alınan otobüslerin teslim töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi’nde şehiriçi ulaşımda yeni bir dönem başladığını, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verme gayreti içinde olduklarını belirterek, “Tekirdağ her şeyin en iyisine layık. Süleymanpaşa İlçesi’nde şehiriçi ulaşım hizmeti 7 yıldan bu yana Tetaş firması tarafından veriliyordu. Öncelikle Tetaş firmasına, yetkililerine ve çalışanlarına, 7 yıl boyunca verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. 03 Mart 2020 itibariyle Süleymanpaşa İlçemizde şehiriçi ulaşım hizmeti Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek. Yeni otobüslerimizle birlikte halkımıza hizmete hazırız. Bunun yanında bir de müjde vermek istiyorum. Şehiriçi ulaşım bilet ücretlerinde de indirime gittik. Yeni dönem ile birlikte artık halkımız tam bileti 3 TL, indirimli bileti 1.75 TL’den alabilecek. Yeni dönemin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak en kaliteli hizmeti en hızlı bir şekilde halkımıza ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Yeni dönem ile birlikte bazı otobüs hat ve güzergahlarında da düzenlemeler yapıldı.

1-3 nolu hatlar birleştirilerek Altınova Okullar Bölgesi ve Hürriyet Mahallesi birbirine bağlandı,

4-15 nolu hatlar birleştirilerek Karadeniz Mahallesi ve Huzurevi hatları birbirine bağlandı,

2-7 nolu hatlar da daha önce birleştirilmiş olup 100. Yıl Mahallesi, NKÜ birleştirilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Öte yandan 03 Mart 2020 tarihinden itibaren Süleymanpaşa Şehiriçi ulaşımda otobüs güzergahları da aşağıdaki gibi olacak.

1/3 NOLU HAT       : ALTINOVA MAH. – HÜRRİYET MAH. OKULLAR BÖLGESİ.

2/7 NOLU HAT       : 100. YIL MAH. – N.K.Ü. HASTANE.

4/15 NOLU HAT    : OTOGAR – KARADENİZ TOKİ – HUZUR EVİ.

6 NOLU HAT           : OTOGAR – AYDOĞDU MAH.

8 NOLU HAT           : OTOGAR – ÇİFTLİKÖNÜ MAH. – 100. YIL GENÇLİK MERKEZİ.

9 NOLU HAT           : OTOGAR – MURATLI CADDESİ – 100. YIL ESRA SOKAK.

10 NOLU HAT         : OTOGAR – DİŞ HASTANESİ.

11 NOLU HAT         : ÇARŞI HÜKÜMET ÖNÜ - OTOGAR – BAHÇELİEVLER MAH. TOKİ.

12 NOLU HAT         : OTOGAR – 100. YIL MAH. ALT YOL – ALTINOVA MAH.

13 NOLU HAT         : TEKİRA AVM. – OTOGAR – HÜRRİYET MAH. OKULLAR BÖLGESİ.

16 NOLU HAT         : ALTINOVA MAH. – HÜRRİYET MAH. – N.K.Ü. HASTANE – TEPEKENT.

  

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: YARINDAN, İTİBAREN, SÜLEYMANPAŞA'DA, ULAŞIM, İNDİRİMLİ, OLACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı