Yazı Detayı
09 Haziran 2020 - Salı 18:56
 
TEKİRDAĞ'DA VALİ VAR MI?
İzzet MEDE
 
 

Çorlu'da korona virüs patlaması yaşandığı sosyal medyada ve halk arasında kulaktan kulağa yayılıyor. Ulusal kanallar Çorlu'da canlı yayın yapmaya başladı. Tekirdağ Valisi Yıldırım, Çorlu Kaymakamı Sarılı ve Tekirdağ milletvekillerinden ses seda yok.

 

Günlerdir sosyal medyada ve vatandaşlar arasında kulaktan kulağa Çorlu’da en az 300 – 400 kişiye korona virüsü bulaştığı bu sayının çığ gibi büyüdüğü söyleniyor. Bu söylentiler artık Çorlu dışına taşındı Türkiye’de de konuşulur hale geldi.

Gerçek rakam nedir yetkililer suspus olduğundan bilemiyoruz. Gazeteci arkadaşlarımız yetkilileri aramalarına rağmen kimse açıklama yapmıyor. Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı’dan zaten ses çıkmıyor. Doğrusu eski kaymakam Levent Kılıç gibi halk ile iç içe süper aktif bir kaymakamdan sonra Sarılı bize pek suskun geldi. Belki de Kaymakam Sarılı, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın açıklama yapmasını bekliyor.

Çorlu’da korona virüs vakaları kol geziyor söylentilerinden sonra ulusal TV haber kanalları Çorlu’ya gelerek konu ile ilgili canlı yayın yapmaya başladılar. Halk arasında endişe daha da arttı.

Yetkililer sustukça söylentiler boyut değiştirmeye başladı. 

Buna rağmen ne Çorlu Kaymakamı Sarılı’da nede Tekirdağ’ın en büyük mülki amiri Vali Aziz Yıldırım’dan ses seda çok.

Konuşacak bir yetkili yok mu?

Sahi seçerek meclise gönderdiğimiz milletvekilleri neden susuyor?

 
 
 
Etiketler: TEKİRDAĞ'DA, VALİ, VAR, MI?,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı