Haber Detayı
16 Haziran 2021 - Çarşamba 12:53
 
ÇORLU BELEDİYESİ İLE ZİRAAT ODASI TAPU TAKASI YAPTI
Çorlu Belediyesi ve Çorlu Ziraat Odası Başkanlığı arasında karşılıklı olarak tapu devri gerçekleştirildi.
Haberi


TRAKYA 2000 - Muhittin Mahallesi Şimşir Sokak Yeni Sanayi Sitesi yanındaki 3203 ada 1 No.lu paftada yer alan ve mülkiyeti Çorlu Belediyesi'ne ait olan arsa ile Şeyhsinan Mahallesi Atatürk Bulvarı üzeri 532 ada ve 12 No.lu paftada yer alan ve mülkiyeti Çorlu Ziraat Odası Başkanlığı'na ait olan arsalar karşılıklı olarak takas edildi.

Başkan Yardımcıları Adnan Kum ve İbrahim Turgut Bolat, Çorlu Ziraat Odası Başkanı Ali Topuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile ilgili birim müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen takas töreninde konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, gerçekleştirilen tapu takasının her iki kurum için de hayırlı olmasını dilediğini ifade ederek, "Eş değer iki arsayı kurumlarımız ve vatandaşlarımızın yararına takas ettik. Geçtiğimiz yıl ekim ayında Çorlu Ziraat Odası’nın Şeyhsinan Mahallesi’nde odaya ait olan bir taşınmazı, Muhittin Mahallesi’ndeki Çorlu Belediyesi’ne ait bir taşınmaz ile takas edilmesi talebini görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonumuza havale etmiş ve ardından meclis üyelerimizin oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda takas işlemlerini başlatmıştık.

“Hizmet Alanı Oluşturulacak”

Gerçekleştirilen bu takas ile Çorlu Ziraat Odası'na kayıtlı çiftçilerimizin temel ihtiyaçlarının karşılanacağı bir hizmet alanı oluşturulacak. Çorlu Belediyesi olarak odamıza ve değerli üyelerine destek vermeye devam edeceğiz. Çorlu Ziraat Odası ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

"Oda Yeni Hizmet Binası İnşa Edecek"

Çorlu Ziraat Odası Başkanı Ali Topuz ise açıklamasında Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek takas edilen alana yeni ve modern bir hizmet binası inşa etmeyi planladıklarını belirtti. Hizmet binasında satış ofisi, eğitim, kongre ve konferans salonu gibi hizmet alanları oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Başkan Sarıkurt ve Başkan Topuz arasında tapu takası gerçekleştirilirken, Ziraat Odası Başkanı Ali Topuz tarafından Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'a Türk bayrağı tablosu hediye edildi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, BELEDİYESİ, İLE, ZİRAAT, ODASI, TAPU, TAKASI, YAPTI, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı