Haber Detayı
12 Haziran 2021 - Cumartesi 00:12
 
ÇORLU'DA PLANLANAN ÇALIŞMALAR İÇİN TOPLANDILAR
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve TREDAŞ tarafından Çorlu genelinde yürütülecek çalışmalar öncesinde kurum ve kuruluşların yetkilileriyle koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.
Haberi


TRAKYA 2000 - Planlanan ve devam eden çalışmalar sırasında ulaşımın aksamaması ve trafik akışının doğru şekilde yönlendirilebilmesi, plan dâhilinde kurumların eşgüdümlü olarak iş birliği içinde çalışmalarına olanak sağlamak amacıyla düzenlenen koordinasyon toplantısında kurumların plan ve programları masaya yatırıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Çorlu Belediyesi tarafından yapımına başlanılacak olan bisiklet yolları ile TESKİ tarafından şehrin muhtelif noktalarında yürütülecek olan altyapı çalışmaları, TREDAŞ tarafından elektrik hatlarının yer altına alınması ve aydınlatma direklerinin konuşlandırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt; 'Bisiklet Yolu' projesini önemsediklerini, Çorlu'da 2021 yılını 'Bisiklet Yılı' olarak ilan ettiklerini hatırlatarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte farklı güzergâhlarda gerçekleştirilecek bisiklet yolu projelerine yönelik çalışmaların başladığını ve planlanan bölgelerdeki bisiklet yolları ile ilgili olarak Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ve UKOME tarafından yürütülen hazırlıkların devam ettiğini söyledi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Güner Çetin ve Özcan Veysel Tunçcan, meclis üyeleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Çorlu Belediyesi Ulaşım Komisyonu, TESKİ, TREDAŞ, UKOME, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası, taşımacılık ve servis kooperatifleri ile seyahat firma temsilcileri katıldı.

Koordinasyon toplantısında halihazırda Kazımiye Mahallesi Erdal İnönü Caddesi, Kemalettin Mahallesi Kırkova Caddesi, Papatya 1. Sokak ve Cemaliye Mahallesi Eski Çerkezköy 1. Sokak üzerinde devam eden içme suyu ana isale hattı çalışmaları, TREDAŞ tarafından şehrin muhtelif noktalarında devam eden havai hatlarının yeraltına alınması ve aydınlatma direklerinin konuşlandırılması çalışmaları sırasında trafik sirkülasyonun planlanmasına yönelik olarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda ayrıca Çorlu'dan her sabah fabrikalara giden yaklaşık olarak 1.700 civarında araç bulunduğuna dikkat çekilirken, çalışma yapılacak olan bölgelerde alternatif servis güzergâhları ve bu güzergâhlardaki aydınlatma talepleri görüşüldü.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU'DA, PLANLANAN, ÇALIŞMALAR, İÇİN, TOPLANDILAR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı