Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 00:42
 
ÇORLU MASAL PARK KASIM'DA AÇILACAK
Bölgede fark yaratacak önemli bir proje olan Masal Park’ın yapım çalışmaları hızla ilerliyor.
Haberi


TRAKYA 2000 - Kasım ayında tamamlanması planlanan Masal Park’ta önemli aşama kaydeden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

"Masal Park'ta Önemli Aşama Kaydedildi"

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yapımı tamamlandığında herkesin mutluluk duyacağı Masal Park projesinde önemli aşama kaydettiklerini söyledi.

Başkan Sarıkurt açıklamasında, "Masal Park projemiz bölgenin ilk ve tek tema parkı. 21 dönüm üzerine inşa ettiğimiz Masal Park, yerli ve yabancı masal kahramanları ve çizgi film karakterlerinin yanı sıra oyun grupları, yürüyüş yolları, kafe ve dinlenme alanlarının yer alacağı önemli ve devasa bir proje.

Çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Bugün itibariyle otopark yapım çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Masal Evi ile Masal Kafe inşası, gölet ve üzerine konuşlandırılacak olan köprülerimizin yapımları ise devam ediyor.

"Masal Park Herkesin Uğrak Yeri Olacak"

Masal Park girişinde yer alan sur duvarları ve kulelerin yapımını da son aşamaya getirdik. Yürüyüş yolları ve tren yolu yapımı sürüyor, masal kahramanları ve çizgi film karakterlerinin yer alacağı platformların çalışmalarına başlanıldı. Parkımızı çevreleyecek istinat duvarlarının yapımı tamamlandı. Duvarların boyama çalışmaları ise devam ediyor. Bitki ve ağaçlandırma çalışmaları hızla gerçekleştirilirken elektrik ve sulama tesisatlarının imalatı ile aydınlatma armatürleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Masal Park projemiz tamamlandığında burası herkesin uğrak yeri olacak. Bu dev projemizi kasım ayında tamamlayarak sevgili çocuklarımız ve vatandaşlarımızın katılımıyla coşku içinde hizmete açmayı hedefliyoruz. Önemli bir sosyal tesis olarak hizmete girecek olan Masal Park’ımızın şehrimize ve değerli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, MASAL, PARK, KASIM'DA, AÇILACAK, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı