Haber Detayı
20 Mayıs 2021 - Perşembe 17:14
 
ERGENE ATATÜRK EVİ SAHİPSİZ KALDI
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel tarafından “Ergene’de iç ve dış turizm canlanacak” diyerek temeli atılan Atatürk Evi kaderine terk edildi. Ergene Atatürk Evi için Trakya Kalkınma Ajansı’da ciddi yardım yapmıştı. Çorlu Belediyesi, Ergene’den çok sonra başladığı Atatürk Evi’ni tamamen vatandaşların bağışlarıyla yaparak geçen yıl hizmete açtı.
Haberi


İZZET MEDE - Ergene Belediyesi tarafından 2019 yılında Marmaracık Mahallesi’nde temeli atılan Atatürk Evi bitirilemedi. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, temeli atarken evin kısa süre içinde bitirileceğini söylemişti.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından da Atatürk Evi’nin yapılması için büyük katkı verilmişti. Buna rağmen Atatürk Evi’nin bitirilmemesi Ergene halkı tarafından tepkiyle karşılanıyor. Çorlu Belediyesi’nin Atatürk Evi’nin yapımına Ergene Belediyesi’nden sonra başlamasına rağmen geçen yıl hizmete açtığını belirten vatandaşlar,” Çorlu Belediyesi çok sonra başladığı Atatürk Evi’ni kısa sürede bitirerek geçen yıl hizmete açtı. Üstelik belediyenin kasasından bir kuruş harcamadan tamamen halkın desteğiyle Atatürk Evi’ni yaptılar. Ergene Atatürk Evi’nin yapımına daha önce başlanmasına ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın ciddi destek vermesine rağmen tamamlanamadı. Kırklareli Belediyesi de maddi imkansızlıklara rağmen Atatürk Evi’ni kısa sürede bitirmişti” dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERGENE, ATATÜRK, EVİ, SAHİPSİZ, KALDI, ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı