Haber Detayı
13 Eylül 2021 - Pazartesi 20:15
 
MAÇOĞLU ÇORLU’DA OVACIK DOĞAL ÜRÜNLER’İN OFİSİNİ AÇTI
Halkın sağlıklı, ucuz beslenmesini ve üreticiden tüketiciye ürünler satan Ovacık Doğal Ürünler satış ofisi bugün Çorlu’da açıldı. Açılışı Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Façoğlu yaptı. Maçoğlu, Trakya’da da köy kooperatifleri ile işbirliği yaparak bölgede ki ihtiyaçları karşılamak istediklerini söyledi.
Haberi


TRAKYA 2000 -  Tunceli’nin Ovacık ilçesinde köylüler tarafından üretilen ürünler kurulan kooperatif aracılığıyla tüm Türkiye’de satışa sunuluyor. Ovacık Belediyesi önderliğinde kurulan SS Ovacık 94 Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, köylülerin sağlıklı ortamlarda yetiştirdiği ürünleri halka ucuz şekilde satıyor. Önce internet üzerinde satışa sunulan ürünler daha sonra Türkiye’nin birçok yerinde kurulan satış ofisleri aracılığıyla satılıyor. Satışa sunulan ürünler Ovacık’ın 94 köy ve mahallesinde üreticiler tarafından üretiliyor.

Çorlu’da Çetin Emeç Bulvarı (eski Salı Pazarı Carrefoursa karşısında) açılan Ovacık Doğal Ürünler satış ofisinin açılışını Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu yaptı. Açılışa Çorlu Belediyesi başkan yardımcıları Adnan Kum, Özcan Veysel Tunçcan,  Çorlu Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Toprak, CHP eski Çorlu İlçe Başkanı Av. Haşim Korkmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Maçoğlu, üretimde öncelikle doğaya ve insana saygı gösterdiklerini, kar amacı gitmeden bu işi yaptıklarını belirterek, “Sadece bu ülkede üretenlerin emeğinin karşılığı olarak burayı görmenizi istiyoruz. Burada kar amacı gitmiyoruz. Ülkemizde tarımın yok edilmek istenmesine karşı köylü ve üreticiyle dayanışmayı amaçlıyoruz. Bu bölgede de köy kooperatifleriyle buranın ihtiyaçlarını karşılayacak bir çalışma amaçlıyoruz” dedi.

Maçoğlu, Çorlu ve Çerkezköy’de grevde olan Karper ve Adkotürk işçileri ile dayanışma halinde olunması gerektiğini belirterek, ”Halk dayanışma içinde olmazsa parçalanıp yok olur” dedi.

OVACIK DOĞAL’DA SATILAN ÜRÜNLER

Ovacık Doğal Ürünler satış ofislerinde, barbunya, kuru fasulye, nohut, siyez un, siyez bulguru, hopa çay, armut kurusu, elma kurusu, polen, propolis, süzme ballar, petek ballar, karakovan ballar, organik sertifikalı ballar, leblebi, armut kurusu, elma kurusu, ekşi elma marmelatı, ulukale  dut kurusu, kuşburnu marmelatı, alıç marmelatı, doğal kaynak tuzu, dut kurusu, dut pekmezi, reçeller gibi ürünler bulunuyor.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: MAÇOĞLU, ÇORLU’DA, OVACIK, DOĞAL, ÜRÜNLER’İN, OFİSİNİ, AÇTI, ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı