Haber Detayı
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 15:16
 
SARIKURT: MASAL PARK ÇORLU'YA RENK KATACAK
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapımına başlanılan ve kasım ayına kadar bitmesi planlanan Masal Park’ta çalışmalar sürüyor.
Haberi


TRAKYA 2000  - Kasım ayında Masal Park'ın açılışını yapmayı planladıklarını dile getiren Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, bölgede fark yaratacak olan projenin aynı zamanda Çorlu'ya önemli sayıda ziyaretçi çekeceğini dile getirdi.

Masal Park'ta tesviye çalışmalarının büyük bir kısmının tamamlandığını belirten Başkan Sarıkurt, "Masal Park projemizde kısa sürede önemli yol katettik. İlk günün ardından bugün geldiğimiz noktada tesviye çalışmalarıyla birlikte havuz, kafe, yürüyüş yolları, otopark alanı, istinat duvarı temel ve inşaat çalışmalarımızın önemli bir kısmı tamamlandı.

Ekiplerimiz park alanında yürüttüğü çalışmalar ile birlikte parkımızın genel görünümü de ortaya çıkmış durumda. Bölgemizin ilk ve tek tema parkı olacak Masal Park, 21 dönümlük devasa alanı ile büyüklük açısından da önemli bir yapı. Yerli ve yabancı masal kahramanları ve çizgi film karakterlerinin yanı sıra oyun gruplarının, yürüyüş ve bisiklet yollarının, kafe ve dinlenme alanlarının yer alacağı parkımızda çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz.

Masal Park projemiz hepimizin gurur duyacağı bir buluşma adresi olacak. Gölbaşı Gençlik Parkı'nın hemen yanı başında yer alan parkımız, kentimize değer katacak." dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: SARIKURT:, MASAL, PARK, ÇORLU'YA, RENK, KATACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı