Haber Detayı
05 Aralık 2021 - Pazar 23:53
 
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE DİŞ BAKIM SETİ VERDİ
Süleymanpaşa Belediyesi, çocukların ağız ve diş sağlığı farkındalığını arttırmaya katkı vermek amacıyla diş bakım seti dağıtımı kampanyasına başladı. Kampanyanın startını Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel verdi.
Haberi


TRAKYA 2000 - Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülecek olan kampanyanın ilk durağı anaokulları oldu.

Kampanya kapsamında diş bakım setlerinin dağıtımını Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Anaokulu’nda başlattı. Yüksel’e Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla da eşlik etti.

YÜKSEL: “AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI FARKINDALIĞINI ARTTIRMAYI AMAÇLIYORUZ”

Minik öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Başkan Yüksel, her öğrenciye içerisinde diş macunu, diş fırçası ve hijyenik çocuk maskesi bulunan diş bakım setlerini hediye etti. Kampanya ile ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı farkındalığını arttırmak amacıyla, şehrimizdeki anasınıflarını kapsayan diş bakım setlerimizin dağıtımına başladık. Bir araya geldiğimiz çocuklarımızla, ağız ve diş sağlığının önemini konuşarak, Süleymanpaşa’mızda 7’den 70’e daha sağlıklı yaşam alanları oluşturmak için yürüttüğümüz çalışmaları anlattık. Çocuklarımızın ağız ve diş sağlığını korumaya yardımcı olmak amacıyla hazırladığımız diş fırçası, diş macunu ve hijyenik maskelerden oluşan paketlerimizi miniklerimize armağan ettik. Tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, sağlıklı günler diliyorum,” diye konuştu.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: SÜLEYMANPAŞA, BELEDİYESİ, ÖĞRENCİLERE, DİŞ, BAKIM, SETİ, VERDİ, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı