Yazı Detayı
25 Mayıs 2021 - Salı 19:10
 
SEDAT PEKER
LEMAN CAN
 
 

Son 3 haftadır lağımın bir kısmı patladı ortalık kokudan geçilmiyor. Maskeler bile işe yaramıyor.

İzlenme rekorları kıran Sedat Peker’ın videolarından bahsediyorum.

Mafya lideri imajını bir daha eskiye dönülemeyecek şekilde değiştirdi ;

Neyzen’i, Mehmet Akif Ersoy’u, Nazım Hikmet’i, Abraham Maslow’u dikkatlice okumuş Fouché’yi bile örnekleyecek kadar bilen entelektüel birikime, beden dili, insan psikolojisi,  iletişim konuları ile hukuk alanına hakim haliyle beyaz çoraplı, ayakkabı  topuklarına basıp ceketi omuzda dolaşan mafya lideri ezberini bozdu.

Daha önce bunları yalnız onu yakından tanıyanlar biliyordu şimdi neredeyse Türkiye ile ilgili olan herkesin tanıdığı bir lider oldu.

İddialarıyla suçladığı bu ülkenin İçişleri Bakanı’nın cevabi demeçleri izlendiğinde de denk olmadıkları ortaya çıktı. Adeta yer değiştirmişlerdi.

Hükumeti tasvip etmeyen vatanseverlerin bile üzüldüğüne eminim.

Dünyaya rezil olduğumuz yetmiyormuş gibi, bu ülkenin vatandaşı olarak bizi kıskanan (!) ülke vatandaşlarından olan arkadaşlarımıza maskara olduk.

Her şeye rağmen biz doğruyu bulmak için tarafsız olarak sorgulamak zorundayız.

Açıklamaların doğru mu yanlış mı olduğunda tereddüt edenler, şu soruları sorar ve cevap ararlarsa daha sağlıklı karar verebilirler.

  1. Bir ülkede, mafya lideri diye tanımlanan birisinin işin içinde olmadan bu kadar bilgiye sahip olması mümkün mü?
  2.  Bir tweet yüzünden evleri basan, insanları hapse atan savcıların ve kolluk kuvvetlerinin bu kadar net delillere rağmen soruşturma yapmaması normal mi? Soruşturarak açıklama yapanın iddialarını yalanlaması daha mantıklı değil mi?
  3. Ömrü boyunca devlet memurluğu yapmış ve atadan zengin olmayan bir emniyet mensubunun milyonlarca dolara sahip olması mümkün mü?
  4. Bunlardan hukumetin ve üyelerinin hiçbirinin haberi olmaması mümkün mü?
  5. Bu kadar bilgi birikimi ile devlet işleyişine hakim birisinin her söylediğinin yalan olması mümkün mü? Beden dili uzmanlarının konuşulanların doğruluğu hakkında karar vermesi çok mu zor?
  6. Şu anda çevrenizde, yaşam şekli kazandığıyla paralel olmayan kaç kişi var ve siz bunun nasıl kazanıldığını düşünüyorsunuz?

Gerçekçi olup sorgulamazsak bu kokular ağırlaşarak devam edecek ve Zulu kabilesinden “biz de bile böyle şeyler olmaz” açıklaması gelecek.

Çorlu-23.5.2021

 

 
 
 
Etiketler: SEDAT, PEKER, , ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı